Uniejowska młodzież z wizytą w Trójmieście

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » Uniejowska młodzież z wizytą w Trójmieście

Uniejowska młodzież z wizytą w Trójmieście

Rejs statkiem na Westerplatte, spacer po gdańskiej starówce, zwiedzanie Ergo Areny i Opery Leśnej oraz przechadzka po sopockim molo, a także wizyta w oceanarium w Gdyni to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczniów z Uniejowa podczas trzydniowej wycieczki zrealizowanej w ramach projektu „Uzdrowiska przyjazne przyrodzie”. Wyjazd był współfinansowany z nagrody dla najbardziej ekologicznego polskiego uzdrowiska, którą Gmina Uniejów zdobyła w konkursie Eko Hestia Spa w 2016 roku.

W 3-dniowej wycieczce do Trójmiasta na początku czerwca uczestniczyła grupa 25 uczniów gimnazjum, wybranych spośród osób z najlepszymi wynikami i najbardziej zaangażowanych
w społeczne życie szkoły. Uczniom towarzyszyły Pani Dyrektor Małgorzata Komajda, nauczyciele: Pani Agnieszka Kaczmarek i Pani Jolanta Wieczorek oraz przedstawiciel Urzędu Miasta w Uniejowie Karolina Smętkiewicz – Inspektor ds. Promocji. Inicjatorem i gospodarzem wycieczki był przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA, pomysłodawca konkursu, Pan Wojciech Fułek. Dzięki współpracy Ubezpieczyciela z Sopotu oraz burmistrza Józefa Kaczmarka uczniowie Zespołu Szkół w Uniejowie poznali jedno z nadmorskich uzdrowisk.

Pomimo że wyjazd był aktywną formą rekreacji, to udział uczniów w warsztatach laboratoryjnych w Akwarium Gdyńskim nadał wycieczce edukacyjny charakter. Niemniej jednak zajęcia były dla nich świetną zabawą, ciekawym doświadczeniem i nietypową lekcją biologii – oglądaliśmy morskie żyjątka pod mikroskopem, nie spodziewałam się, że jest to tak piękne i interesujące – relacjonuje jedna z uczestniczek.

Jednym z celów wycieczki było kształtowanie i poprawianie świadomości ubezpieczeniowej wśród młodzieży poprzez udział w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego „Mała Akademia Ubezpieczeń” realizowanego przez ERGO Hestię. Na wstępie zaprezentowane zostały działania podejmowane przez firmę w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu m.in. projekty charytatywne, edukacyjne, kulturalne. Główną część warsztatów stanowiły kreatywne zadania dla uczestników, z którymi młodzież zmierzyła się z dużym sukcesem.
W mniejszych grupach uczniowie wymyślali własne produkty ubezpieczeniowe, przedstawiali je w sposób obrazowy, a na koniec mieli za zadanie wypromować w mediach społecznościowych. Wśród innowacyjnych produktów ubezpieczeniowych autorstwa uniejowskich gimnazjalistów znalazły się m.in. ubezpieczenia od zakalca, złamanej lub zgubionej szminki, ubezpieczenie od zatrucia jedzeniem w restauracji, od nieudanej usługi
u fryzjera oraz… ubezpieczenie od złamanego serca. Jak widać, pomysłowość młodzieży nie znała granic, a udział w tych warsztatach z pewnością przyczynił się do lepszego zrozumienia idei i funkcjonowania ubezpieczeń.

Koszty wyjazdu dla uczniów pokryte zostały w części przez grupę ERGO Hestia SA, a także pochodziły ze środków z nagrody uzyskanych przez Gminę Uniejów w konkursie Eko Hestia Spa edycja 2016 oraz ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Alkoholowej i Przeciwdziałania Narkomanii.

Karolina Smętkiewicz