SZANOWNI RODZICE

Jesteś tu: » Strona główna » Dla rodziców » SZANOWNI RODZICE

Tak mogą Państwo aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły

• Włączcie się w organizowane przez szkołę akcje i działania.
  • Zgłoście swój własny projekt działań realizoanych w szkole.
  • Nawiążcie kontakt z Radą Rodziców i Radą Szkoły by aktywnie uczestniczyć w jej działaniach.
  • Zaproponujcie współpracę przy inicjatywach podejmowanych przez szkołę.
  • Przyłączcie się do grona osób korzystających z bezpłatnego serwisu społecznościowego dla rodziców dzieci w wieku szkolnym  www.icotamwszkole.pl  dzięki któremu możecie bezpośrednio komunikować się z nauczycielami i innymi rodzicami, wspólnie organizować wydarzenia, czy śledzić szkolny kalendarz.

Co mogą Państwo zrobić, aby przeciwdziałać przemocy w szkole?

• Zapytajcie wychowawcę, czy w szkole Państwa dziecka istnieją dokkumenty określające działania i sposoby reagowania w przypadkach problemu agresji i przemocy w szkole.
  • Dowiedzcie się, czy uczniowie biorą udział w zajęciach edukacyjnych z profilaktyki agresji i przemocy.
  • Zainteresujcie się, czy w szkole działa Szkolny Klub Wolontariusza lub czy szkoła w inny sposób umozliwia dzieciom udział w działaniach o charakterze wolontaryjnym.
  • Zastanówcie się, czy szkoła proponuje rodzicom współpracę w działaniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci oraz chetnie udziela informacji na ten temat.
  • Informujcie nauczycieli, pedagogów o zaobserwowanych zjawiskach przemocy w szkole i zaproponujcie współpracę w jej przeciwdziałaniu.

Szczegółowe informacje na temat Programu znajdą Państwo na stronie internetowej

www.szkolabezprzemocy.pl