EKO-GRA z okazji Dnia Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, prawidłowej segregacji odpadów oraz promowanie zachowań proekologicznych, uczniowie klas I-III z naszej szkoły wzięli  udział w ekologicznej grze terenowej.

Do udziału zgłosiło się 45 zespołów (2 lub 3 osobowych). Każdy zespół dostał specjalną kartę do rozwiązania. Cała gra terenowa obejmowała 13 stacji tematycznych. Zadania te były różnorodne i obejmowały tematykę związaną zarówno z ekologią jak i ochroną środowiska. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi zespoły dostawały część punktów do zdania finałowego. W trakcie gry uczniowie świetnie się bawili, współpracując ze sobą i wspólnie rozwiązując zagadki.
   Ostatecznie 13 grup ukończyło grę i odczytało hasło finałowe: Ziemia to nasz dom, więc ją chroń ze wszystkich stron”. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy IIIc: Tadeusz Dałek, Mikołaj Suski i Filip Wiktorski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i kreatywności oraz dziękujemy za udział w tej wyjątkowej zabawie. Mamy nadzieję, że ta gra terenowa nie tylko dostarczyła Wam mnóstwo zabawy, ale także przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej i pokazała, że na świeżym powietrzu można spędzić fantastyczny czas!
   Pamiętajmy, by chronić nasze środowisko i troszczyć się o naszą planetę każdego dnia!
                                                                                                                   Adrianna Bartnik

Zdjęcia arch. SP Uniejów