W świecie baśni i magii światła

Uczniowie klasy 1a i 3a dzień 27 marca rozpoczęli na sportowo „Wielkanocnym torem przeszkód”, a następnie wyruszyli autokarem do Teatru Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt., „Calineczka”. Spektakl oparty został na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Przeżycia bohaterki układały się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o niesieniu pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku i wrażliwości na cierpienie innych.

Bajeczna muzyka, różnobarwne stroje, zachwycające tańce i doskonała gra aktorska wywarły ogromne wrażenie na małych odbiorcach. Z świata baśni uczestnicy przenieśli się w świat magii światła. Korzystając z wyznaczonych sal w Muzeum Światła, uczniowie stali się częścią interaktywnych atrakcji, bawili się światłem i uzyskiwali niesamowite efekty.

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
M. Antoniak, M. Derlacz, R. Białek, M. Jabłońska

Zdjęcia arch. SP Uniejów