Możemy się pięknie różnić

Dzień 21 marca to pierwszy dzień wiosny, Światowy Dzień Poezji oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Można celebrować go na kilka sposobu.
   Uczniowie z klasy II a i II b połączyli przyjemne z pożytecznym i stworzyli instalację z kolorowych skarpetek na znak pełnej akceptacji kolegów i koleżanek z zespołem Downa.

Data 21.03., nie jest przypadkowa,  symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa - stąd pomysł zawieszania kolorowych skarpetek nie do pary przed Szkołą Podstawową w Uniejowie.
   Obcowanie ze sztuką współczesną stało się powodem do dyskusji o cechach, które  stanowią o wartości człowieka. Uczniowie dociekali, jakie pozawerbalne sposoby mogą pomóc porozumiewać się ludziom. Doszli do wniosku, że uśmiech jest zrozumiały dla wszystkich i w kontakcie z innymi należy używać go najczęściej.
                                     Teresa Gadzinowska, Joanna Wicherkiewicz