ROK SZKOLNY 2017/18

Realizowane programy i projekty:

- Nauka jęz. niemieckiego w ramach programu dofinansowania samorządów gminnych wpierającego nauczanie jęz. niemieckiego w klasach 1 - 3
  (współfinansowanie Starostwa Powiatu Tureckiego i Gminy Uniejów);

Projekt „Jestem zwyczajnie wyjątkowy” realizowany w SP i gimnazjum ze środków gminnych;

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – ogółem 15.000 zł, z tego: dofinans. z budżetu państwa 12.000 zł + 3000 zł udział własny (budżet Gminy);
  • Gabinet profilaktyki zdrowotnej – 100% z budżetu państwa, tj. 6700 zł;
  • Program Rewitalizacji hal i sal gimnastycznych (remont nawierzchni sali gimn.) – ogółem 20 368,80, z tego: dofinans. przez Fundację  Promocji i Rozwoju Gmin Polskich ………..+ ……….  udział własny (budżet Gminy).

Złożone wnioski o dofinansowanie:
1. Edukacja ekologiczna w szkole: ”Program Edukacji Ekologicznej pn. „Nie ma życia bez wody”– WFOŚiGW w Łodzi: 33.300 zł, z tego 29.970 zł dotacja; 3.330 zł udział własny z budżetu Gminy.
2. Otwarte Strefy Aktywności (OSA)– Ministerstwo Sportu i Turystyki: 100.000 zł, z tego: 50.000 zł dofinansowanie; 50.000 zł udział własny z budżetu Gminy.
3. Budowa ogródka rekreacyjnego w Uniejowie (we współpracy z US Aktywni) – 100 % dotacja (Lokalna Grupa Działania PRYM) – 49.999 zł.
4. Budowa (boisko do siatkówki, skatepark) i przebudowa na boisko do koszykówki (istniejącego boiska wielofunkcyjnego) obiektów infrastruktury sportowej - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego) wartość ogółem: 250.100 zł, z tego 100.000 zł możliwe dofinansowanie + 150.100 zł udział własny z budżetu Gminy – wniosek na drugim (z pięciu) miejscu listy rezerwowej (76 wniosków zupełnie odrzuconych).
5. Budowa infrastruktury sportowo - rekreacyjnej:)– boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej; boisko do piłki siatkowej oraz do tenisa ziemnego Ministerstwo Sportu i Turystyki: całość 1.242.300 zł, z tego: dofinansowanie 50% - 621.150 zł i 50 %,tj. 621.500 zł udział własny Gminy.
6. „Uniejowska Akademia Kompetencji Kluczowych” (dla trzech szkół w gminie) – projekt konkursowy współfinansowany ze środków EFS w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020.

Realizowane programy i projekty realizowane w szkole:

• Projekt z US „Aktywni”- „Niebo chodzi po ziemi” (20 uczestników, od IX do XII) - „Splątani miłością muzyki” (14 uczestników, od V do VI i od IX do XII);
  • Ogólnopolska akcja „Extra szkolna stołówka z Delmą Extra, edycja” (kl. I-VII SP i II – III gim. oraz dwie grupy przedszkolne, od 01 III do 31 XII 2018);
  • Gromada Zuchowa „Krasnonutki” M. Antoniak, M. Derlacz - 24 osoby;
  • Zespół Tańca Dawnego „Dworzanie” – op. E. Bartnik – 21 osób;
  • Dwudniowa wizyta NAUKOBUSA CN KOPERNIK z Warszawy;
  • „Umiem pływać”;
  • Rajdy piesze przy współudziale z PTTK w Łęczycy -op. R. Pełka, E. Trzmielewska;
  • Młodzieżowa Rada Miejska m.in. współpraca z: Miejsko Gminną Biblioteką (np. Narodowy Czytanie pod honorempatronatem Pary Prezydenckiej, spotkania z autorami);
  • MGOK – WOŚP;
  • Parafia w Uniejowie (3 maja);
  • Klub Biegacza (Biegi do gorących źródeł, Exterminator);
  • Szkółka wędkarska – T. Bartosik;
  • Organizacja Gminnych i Powiatowych Potyczek Ortograficznych - D. Bamberska, A. Wiktorska; A. Krzesłowska, A. Pajor;
    J. Chajdas, A. Kaczmarek);
  • Koło fotograficzne (R. Troczyński i L. Zaradzka);