PIKNIK NA POLANIE

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » PIKNIK NA POLANIE

PIKNIK NA POLANIE

    Dnia 30 kwietnia 2017r. po raz drugi Hufiec ZHP Uniejów gościł na Majówce zorganizowanej z inicjatywy Uniejowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych. Reprezentowała go GZ Krasnonutki, harcerze oraz instruktorzy.

   Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na polanie otoczonej drzewami pamiętającymi nie jedną zabawę taneczną
w parku, rozłożono demonstracyjny namiot harcerski. Nie zabrakło toru linowego dla odważnych,  przygotowanego przez XXXII Specjalnościową Drużynę Środowiskową im. Zygmunta II Augusta
z Zadzimia.  W powietrzu unosił się zapach wypiekanych placków ziemniaczanych, który przyciągał turystów i miejscowych. Instruktorzy mieli pełne ręce pracy, a wypieki palce lizać, doznali tego ci, którzy smakowali i wracali ponownie. Pyszne ciasta na stoisku harcerzy rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Zuchowy punkt majsterki cieszył się dużym zainteresowaniem, przychodzili tworzyć  mali i ci nieco starsi, którzy lubią zabawy z pomysłem. Podczas warsztatów powstawały z różnych materiałów wiosenne zwierzaki bociany, żaby, zające i ptaki, były również  kolorowanki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. GZ Krasnonutki zaprosiła wszystkich uczestników pikniku do wspólnego tańca pt. ,,Belgijka”, nie było łatwo, ale radości dużo.  

      Majówka podobnie jak w tamtym roku okazała się doskonałą imprezą kulturalno – integracyjną, podczas której można było posmakować produktów regionalnych, uczestniczyć w grach i zabawach oraz warsztatach, a przede wszystkim inaczej spędzić czas wolny.

                                            pwd. M. Antoniak, pwd. M Derlacz

Opracowanie: szkolnastrona.pl