40 lat z Imieniem i Sztandarem

Imienia Bohaterów Września 1939r. oraz Sztandaru

Szkole Podstawowej  w Uniejowie

Pod takim hasłem świętowała w dniu 8 maja br., Szkoła Podstawowa
w Zespole Szkół w Uniejowie swoje Imieniny.

Na obchodach 40-lecia nadania Szkole Imienia i pierwszego Sztandaru (oraz 10-lecia nowego Sztandaru) „odliczyło się” wielu gości, a wśród nich ci najważniejsi – Organizatorzy uroczystości sprzed czterdziestu lat: Andrzej Urbaniak - b. Gminny Dyrektor Szkół
i jednocześnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Alicja Rybak – zastępca
dyrektora SP oraz kilkunastu członków ówczesnej Rady Pedagogicznej, a także przedstawiciele administracji i obsługi, przedstawicieli Fundatorów sztandarów.

Gminę Uniejów, jako organ prowadzący Szkołę, reprezentowali: Piotr Majer  (wiceburmistrz Uniejowa), Janusz Kosmalski (przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie), Tomasz Wójcik (przewodniczący Komisji Społecznej), Teresa Łuczak (radna RM). Ponadto wśród gości można było zauważyć m. in. ks. prałata Andrzeja Ziemieśkiewicza  – proboszcza Parafii Uniejów,  byłych burmistrzów i wiceburmistrzów Uniejowa: Mariana Pięgota, Henryka Pęcherskiego, Krystynę Kowalczyk, Marka Jabłońskiego; Urszulę Urbaniak – Prezes TPU i UTW, radnych powiatowych z gminy Uniejów – Danutę Pecynę, Wiesławę Łuczak i Piotra Kozłowskiego; dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawicieli Komendy Hufca Uniejów; przewodniczących Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się prezentacją sztandarów i udaniem się delegacji z wiązankami kwiatów i zniczami do miejsc pamięci narodowej i na groby zmarłych b. dyrektorów Szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy na ręce dyrektor Szkoły – Małgorzaty  Komajdy, złożyli gratulacje z okazji Jubileuszu i życzenia dalszego, wspaniałego rozwoju uniejowskiej Alma Mater.

Znakomitym dopełnieniem całości była część artystyczna (przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Kaczmarek – pomysłodawczyni i głównej „reżyserki”, Magdaleny Derlacz, Karoliny Marosik) w brawurowym wykonaniu uczniów Szkoły.
Tło uroczystości stanowiła prezentacja multimedialna i scenografia (autorstwa lub pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Bartnik, Joanny Pawlak, Małgorzaty Antoniak i Agnieszki Pajor).

Jubileuszowy tort (ufundowany przez „TERMY UNIEJÓW” Sp. z o.o., podobnie jak pączki dla wszystkich uczniów) oraz uroczysty obiad (przygotowany przez niezastąpione szkolne „Gesslerowe”) smakowały wyśmienicie, „okraszone” wspomnieniami „niebieskiego mundurka”.

Małgorzata Komajda