TURNIEJ MAŁEGO KARATEKI 2015

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » TURNIEJ MAŁEGO KARATEKI 2015

TURNIEJ MAŁEGO KARATEKI 2015

W minioną sobotę, 30 maja do Uniejowa zjechali się najmłodsi zawodnicy karate!
Na zaproszenie Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI i Trenerki Mai Ostrowskiej, na halę zespołu Szkół przybyło 72 zawodników, od czwartego do jedenastego roku życia, z klubów i przedszkoli z całej Polski. Dzień Dziecka na macie odbył się już po raz czwarty. Dzięki współorganizatorom i sponsorom dzieciaki miały turniej marzeń, i w wielu przypadkach ich pierwszy w życiu.

Po porannych eliminacjach rozdano maluchom słodki poczęstunek – domowe ciasta zrobione przez mamy zawodników Wielkim zainteresowaniem cieszył się punkt malowania buzi, kącik do rysowania czy grania w kosza. Wszystkie te atrakcje miały na celu urozmaicenie czasu spędzonego na hali sportowej i zachęcenie dzieciaków do rywalizacji. Największe emocje wzbudził start zawodników turnieju pierwszego kroku, w którym to prezentowali poznane techniki zawodnicy najmłodsi stażem. Pod okiem profesjonalnych sędziów, na macie swoje pierwsze starty zaliczyło osiemnastu zawodników w wieku od 4 do 7 lat. Poza grupą początkującą do rywalizacji stanęło również wielu utytułowanych już zawodników, mistrzów Europy i Polski. Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Aleksandra Bierzyńska z UKK Bassai, a wśród chłopców na najwyższym podium stawali dwukrotnie Wiktor Głodek i Piotr Łuczak, obaj z klubu IPPON Łęczyca. Najmłodszym zawodnikiem Turnieju okazał się 4letni Jakub Biland, trenujący w przedszkolu Playschool w Łodzi.

Podczas Turnieju odbył się również jubileusz Mai Ostrowskiej. Podsumowała ona swoje 18-lecie spędzone na matach i salach treningowych. Prezentacja zawierająca materiały archiwalne z kariery sportowej Mai oraz zdjęcia zawodników UKK Bassai sprzed lat, wzbudzała na przemian uśmiech i chwile wzruszenia. Po wyświetleniu filmu Trenerka odebrała od wszystkich zawodników kwiaty, prezenty „urodzinowe” oraz życzenia dalszej pracy zawodowej.

Po rozegraniu finałowych walk wręczono medale i puchary dla zwycięzców. Nagrodzono również jak co roku „PRZYJACIÓŁ KLUBU BASSAI”, wręczając pamiątkowe medale: Józefowi Kaczmarkowi – Burmistrzowi Miasta Uniejów, Maciejowi Grubskiemu – Prezesowi ZS KS NSKF Polska, Łukaszowu Malinowskiemu – z term Uniejów, dzięki uprzejmości którego dzieci po rozegraniu zawodów mogły skorzystać z basenów Termalnych, oraz prezesom Klubów z których zawodnicy stawili się na starcie. Swoją obecnością turniej uświetniły władze i gospodarze Szkoły, Pani Małgorzata Komajda, Pan Rafał Wincenciak oraz Pani Aneta Sowa. Medale wręczył również Mirosław Madajski – radny Gminy Uniejów. W cudownej sportowej i przyjaznej atmosferze organizatorzy, zawodnicy i działacze powiedzieli zgodnie: do zobaczenia za rok!:)

Dziękuję za pomoc w organizacji wszystkim, którzy przyczynili się do tego
sportowego święta:  Dnia Dziecka na macie, Sponsorom, Działaczom, Zawodnikom,
ich Rodzicom i swoim Rodzicom